top of page

APIE KNYGĄ

Šiaudinis namas įkūnija daug per laiką susiformavusių autoriaus vidinių nuostatų, koks iš tikrųjų turi būti aplinkai draugiškas ir gyventi tinkamas būstas. Žinoma, tokio namo statyba nėra vienintelis pasirinkimas, siekiant susikurti sveiką erdvę nuolatiniam gyvenimui, tačiau šis statybos būdas pastaruoju metu Lietuvoje sparčiai populiarėja. Gausiai iliustruota nuotraukomis ir detaliais brėžiniais, knyga padės Jums suprasti ir įsisavinti šiaudinio namo statybos ypatumus, o taip pat padės nuspręsti, ar esate pasiryžęs gyventi sveikesniame ir jaukesniame name.

 

ŠIOJE KNYGOJE RASITE:

  • 50 kv.m. karkasinio - šiaudinio namo projektą su priestato galimybe;

  • šiaudų dėjimo ir tinkavimo molio tinku technologiją;

  • išsamius brėžinius su paaiškinimais;

  • praktinius pavyzdžius su nuotraukomis iš statybos aikštelės;

  • sveikesnes alternatyvas įprastiems statybiniams sprendiniams;

  • medžiagų žiniaraštį su detaliais paaiškinimais;

  • darbų planavimo lentelę;

  • patarimus, kaip įsirengti priestatą, augantiems erdvės poreikiams patenkinti.

 

APIE AUTORIŲ

Raimondas Bružas, baigęs statybos inžinerijos studijas Vilniaus Gedimino Technikos Universitete, kurį laiką dirbo Lietuvos statybos įmonėse. Vėliau, savo magistro studijas nusprendęs tęsti Danijoje, pradėjo domėtis aplinką tausojančiomis ir sveikesnėmis statyboje naudojamomis medžiagomis, gilinosi į įvairius pastatų konstrukcinius sprendinius. Autorius daug dėmesio skyrė įvairiems karkasinių namų statybos būdams ir metodams, kurie yra neatsiejami nuo šiaudinių namų statybos. 

 

Po studijų Danijoje ir stažuotės Indijoje, Raimondas grįžo į Lietuvą ir savo naująsias žinias pritaikė praktiškai - savomis rankomis pastatytė pirmąjį namą savo šeimai. Ilgai netrukus, įkūrė šiaudinių-karkasinių namų statybos įmonę "Kruna", kuri sėkmingai prisideda prie sveikesnių ir tvaresnių statybos sprendimų kūrimo ir įgyvendinimo Lietuvoje.

"Jei prieš penkerius metus, kai pradėjau statyti savo šiaudinį namą, būčiau turėjęs tokį ar panašų praktinį ir techninį vadovą kaip ši knyga, statybos procesas man būtų buvęs lengvesnis ir kai kurios konstrukcinės namo dalys tinkamiau įgyvendintos. Tikiu, kad įžvalgų, patarimų ar bent gražių paveikslėlių čia ras ne tik planuojantys šiaudinį, bet ir kitokių konstrukcijų būstą."

- Raimondas Bružas
bottom of page